Celem projektu była integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna dzieci, młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych. Osoby te mogły ze sobą współpracować, wymieniać się doświadczeniem.
- „Poznajmy się w tańcu”- grupa taneczna „Plus – Minus” przygotowała pod kierownictwem pani Beaty Tokarskiej trzy tańce: taniec nowoczesny, jive, taniec czarownic.
- Warsztaty teatralne – grupa przyjęła nazwę „Kabaret Horrorek” i przygotowała pod kierownictwem pani Izabeli Juraszek bajkę pt. „Kopciuszek i królewna Śmieszka”.
- „Zaczarowany świat zabaw”- w trakcie spotkania seniorzy zaprezentowali zabawy z okresu swojego dzieciństwa. Dzieci pokazały swoje ulubione gry.
- Warsztaty graffiti poprowadził artysta graffiti street art’u Jakub Kie. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się ze sztuką graffiti.
- Konkurs plastyczny „Moje drzewo genealogiczne” – przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Międzylesie. Wpłynęło 15 prac, przyznano nagrody w dwóch kategoriach.
Aktywizacja i integracja międzypokoleniowa osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i młodych ludzi. Promowanie kultury i sztuki oraz inspirowanie ludzi do działań twórczych. Promowanie pozytywnego wizerunku osób starszych i niepełnosprawnych, kształtowanie klimatu akceptacji dla tych osób. Ograniczenie izolacji społecznej osób w podeszłym wieku poprzez integrację z ludźmi zdrowymi i młodymi. Dostarczanie dzieciom i młodzieży okazji do atrakcyjnych i nieznanych dotąd form spędzania wolnego czasu.
Projekt skierowany był do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Międzylesie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych i osób z terenów wiejskich. Pośredni odbiorcy to wszyscy, którzy zetkną się z projektem podczas pokazu finałowego lub poprzez styczność z czynnymi uczestnikami projektu (np. rodziny uczestników biorących udział w warsztatach) – 200-300 osób.
Zespół Szkół w Międzylesiu, seniorzy z klubu ZEiR „Złoty Liść” w Międzylesiu