- Realizator:
- Grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim
- Strona www:
- http://www.szkola-stronie.pl
2000 Wysokość dotacji
7800 Całkowita wartość
2000 Wysokość dotacji
7800 Całkowita wartość
Głównym celem projektu było rozwinięcie świadomości literackiej, potrzeby dbałości o kulturę słowa, środowisko naturalne oraz rozwój czytelnictwa.
Działania w projekcie:
Szereg podjętych działań – warsztaty, spotkania, cykle lekcji – pozwolił uczestnikom na wzbogacenie wiedzy dotyczącej literatury. Dzień projektowy i happening poświęcone propagowaniu haseł związanych z czytelnictwem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wspólnie z akcjami pokazano, że każda książka może mieć swoje drugie życie oraz to, jak ważna jest dbałość o las i środowisko natutalne. Na szkolnych korytarzach zorganizowano kąciki czytelnicze, z których korzystają uczniowie i rodzice z naszej szkoły.
Odbiorcami projektu byli uczniowie i uczennice w Szkole Podstawowej w Stroniu Ślaskim oraz ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Jednocześnie projekt wychodził poza mury szkoły i był skierowany do mieszkańców gminy Stronie Śląskie oraz uczniów ze szkół podstawowych znajdujących się w gminach Masywu Śnieżnika. W projekcie wzięła również udział młodzież z partnerskiego miasta La Machine we Francji
Partnerem w realizacji projektu był Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika. Jako samorząd lokalny – Gmina Stronie Śląskie oraz Szkoła Podstawowa w Stroniu Śląskim. W działania zaangażowała się Rada Rodziców przy SP w Stroniu Śląskim oraz Biblioteka Miejska w Stroniu Śląskim, Nadleśnictwo Lądek Zdrój, „Kraina Szeptów” Luiza Jałowiecka, pracownia „Siedem kruków” O.J. Baszczak, Wapiennik „Łaskawy Kamień”.