Mapa strony

Dary Natury W KGW KAMIONKA

Data opublikowania: 17 grudnia 2025

Autor:
Agnieszka Kulesza
ODL:
Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania

Koło Gospodyń Wiejskich Kamionka kończy realizację projektu „Dary Lasu”, który połączył gospodynie z całego powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie, uczestniczki mogły wspólnie rozwijać kulinarne pasje i odkrywać bogactwo Puszczy Noteckiej.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Alicję Fruzińską panie zdobywały praktyczne umiejętności przygotowywania potraw z dziczyzny oraz poznawały zasady zero waste, tworząc naturalne kiszonki, aromatyczne sole i oleje z darów lasu.

Zorganizowano także warsztaty tworzenia świątecznych wianków z naturalnych materiałów, które stały się okazją do relaksu, wymiany doświadczeń i odkrywania nowych talentów.

W projekt włączeni zostali również młodzi mieszkańcy:

– Młodzieżowa OSP będzie jeszcze wykonywać karmniki dla ptaków,

– przedszkolaki uczyć się, jak troszczyć się o ptaki zimą.

To wspólne działania, które budują odpowiedzialność i więź z przyrodą.

Efekt? Jeszcze silniejsza integracja #KGW i rozwój lokalnej aktywności!

„Dary Lasu” pokazały, że wspólne gotowanie, tworzenie i działanie dla środowiska łączy ludzi, wzmacnia współpracę Kół Gospodyń i inspiruje do kolejnych inicjatyw.