Mapa strony

Lokalnie Dla Niepodległej – Projekt Realizowany Przez Stowarzyszenie „Mazurskie Krajobrazy Kultury”

Data opublikowania: 11 grudnia 2018

Autor:
Iwona Olkowicz
ODL:
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”

Projekt Stowarzyszenia Mazurskie Krajobrazy Kultury polegał na jak najbardziej uroczystym – oraz artystycznym – uczczeniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Od lipca odbywały się spotkania, podczas których uczestnicy projektu przygotowywali widowisko słowno – muzyczne – finałowe wydarzenie projektu. W ramach działań projektowych odbyły się również warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy samodzielnie tworzyli prace o tematyce niepodległościowej, które można było obejrzeć podczas finałowej imprezy w bibliotece publicznej w Nowej Wsi Ełckiej.

Mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej tak bardzo zaangażowali się w realizację projektu, że trzeba był zwiększyć liczbę spotkań i prób, gdzie panowała serdeczna, przyjazna atmosfera. Międzypokoleniowa grupa świetnie się zintegrowała i zgrała, co było widać na scenie.

„ Tak jak zakładaliśmy, projekt łączy pokolenia, gdyż biorą w nim udział dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.  Wspólnie podczas działań utworzyła się taka „mała rodzina”.  Atmosfera jest zawsze miła i ciepła” – mówi animatorka, Izabela Worm.

Widowisko słowno – muzyczne, będące uwieńczeniem pracy uczestników projektu odbyło się 26 października. Widowisko, pełne ciepła, radości, a także czasem wyciskające łzy wzruszenia, było tak wspaniale przyjęte przez odbiorców, że powtórzono je jeszcze 3 razy! Widowisko obejrzeli także mieszkańcy Stradun (gmina wiejska Ełk), Starych Juch i Prostek (sąsiadujących z Ełkiem gmin).

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, miasta Ełk, gminy Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i gminy Świętajno.