Głównym celem było stworzenie społeczności szkolnej możliwości realizowania dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla chętnych i utalentowanych manualnie dzieci, które realizowałyby swoje pasje.
- Promocja i rekrutacja. Rozdanie ulotek wszystkim uczniom szkoły, umieszczenie informacji na tablicy Samorządu Uczniowskiego, poinformowanie rodziców podczas wywiadówki, na stronie Internetowej szkoły podstawowej oraz na portalu Facebook.
- Organizacja i realizowanie pozalekcyjnych zajęć z rękodzieła dla uczniów w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VI.
- Prezentacja prac wykonanych przez uczniów po każdej ukończonej tematyce na tablicy szkolnego korytarza, dzięki czemu każdy mógł podziwiać wykonane prace. W grudniu odbył się konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, podczas którego uczniowie mieli wykonać ozdoby sami w obecności prowadzącego zajęcia.
- Zarządzanie projektem przez koordynatora.
Uczniowie potrafią:
- wyszywać haftem krzyżykowym,
- wyszywać haftem matematycznym,
- uszyć maskotkę,
- zachować bezpieczeństwo podczas pracy,
Ponadto uczniowie:
- umieją sami dokonać wyboru tkanin oraz barw włóczki lub innych materiałów,
- poznali technikę łączenia farb akwarelowych z kredkami olejnymi,
- potrafią zagospodarować odpowiednio czas by ukończyć prace w przeznaczonym na to terminie,
- wykształcili cierpliwość i upór w dążeniu do celu,
- wykształcili zmysł estetyczny.
Na zajęcia z rękodzieła uczęszczało 25 uczniów, chłopcy i dziewczęta z klas I-VI ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu.
- nieformalne grupy mieszkańców: rodzice, dziadkowie oraz społeczność szkolna,
- biblioteki w Jaroszowcu,
- lokalne media: gazeta lokalna Echo Kluch, strony internetowa szkolna oraz gminy klucze, portal społecznościowy Facebook,
- świetlica szkolna SP Jaroszowiec.